Mity na temat weganizmu

Mity na temat weganizmu

Wokół weganizmu krąży wiele mitów. Wiele z nich wynika z niezrozumienia tego stylu życia i przyczyn, które za nim stoją. Jedzenie diety wegańskiej nie jest niemożliwe. Chociaż praktyka przechodzenia na weganizm może na początku wydawać się ekstremalna, jest bardzo możliwa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o weganizmie i jego zaletach. Mam nadzieję, że będziesz przekonany, że przejście na weganizm to właściwy wybór dla ciebie.

Wiele osób uważa, że dieta wegańska jest restrykcyjna i że pozostawi cię w poczuciu deprywacji. Chociaż prawdą jest, że dieta wegańska jest zdrową dietą, może prowadzić do braku energii i niezaspokojonego głodu. Jednak pierwsze kilka miesięcy po tym, jak dokonasz przełączenia, może pozostawić cię w poczuciu zmęczenia i głodu. Jednak gdy już przyzwyczaisz się do jedzenia diety wegańskiej, możesz doświadczyć zwiększonego poziomu energii i mniejszego głodu.

Kolejnym błędnym przekonaniem jest to, że bycie weganinem oznacza wykluczenie wszystkich produktów zwierzęcych. Podczas gdy wegański styl życia będzie oznaczał ścisły plan dietetyczny, jest to styl życia pełen różnorodności. Weganie lubią polować na przypadkowe wegańskie produkty i odkrywać nową wegańską modę. Lubią też uczestniczyć w wegańskich wydarzeniach, które łączą ludzi o podobnych zainteresowaniach. Weganizm może jednak nie być tani, więc należy o tym pamiętać. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, weganizm może być świetnym wyborem.

Zobacz także: Weganizm a zdrowie – co powinieneś wiedzieć?

Kolejny mit, który jest często związany z weganizmem, ma związek z soją. Faktem jest, że ludzie przetwarzają soję inaczej niż zwierzęta i że soja nie jest związana z rakiem piersi. W rzeczywistości, ostatnie badania sugerują, że spożycie soi nie jest związane z rakiem piersi u kobiet. Może być tak, że ludzie nie dali weganizmowi wystarczająco dużo czasu, aby dowiedzieć się prawdy. Musisz poświęcić swój czas i objąć nowe smaki i metody gotowania.

Ważne jest, aby pamiętać, że dieta wegańska jest dla ciebie zdrowa. Zmniejsza ona ryzyko rozwoju chorób serca, raka i udaru mózgu i jest tańsza niż typowa dieta uprzemysłowiona. W rzeczywistości, dieta wegańska jest bardziej przystępna niż dieta wegetariańska. W rzeczywistości zakup wegańskich produktów spożywczych jest znacznie tańszy, jeśli możesz znaleźć je z rabatem.

Kolejnym mitem dotyczącym weganizmu jest to, że weganie nie otrzymują wystarczającej ilości białka. W rzeczywistości wiele pokarmów pochodzenia roślinnego zawiera mnóstwo białka. Wśród nich są orzechy, rośliny strączkowe, płatki owsiane, orzeszki ziemne, fasola nerkowa i pełne ziarna. Możesz uzyskać taką samą ilość białka, jaką otrzymałbyś z mięsa, ale bez dodatku tłuszczu.

Istnieje wiele korzyści z bycia weganinem, od poprawy zdrowia do poprawy wyników sportowych. Badania pokazują, że dieta wegańska może zmniejszyć ryzyko wystąpienia kilku rodzajów raka, w tym raka prostaty i piersi. Zmniejsza również ryzyko chorób serca i obniża poziom cukru we krwi. Niektórzy weganie doświadczyli nawet zmniejszenia bólu spowodowanego zapaleniem stawów.

W przeciwieństwie do innych diet, dieta wegańska jest dobra dla twojego ogólnego zdrowia. Pomaga schudnąć poprzez kontrolowanie apetytu. W rzeczywistości, wielu nowych wegan zgłasza utratę wagi w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Dzieje się tak dlatego, że ich ciała dostosowują się do jedzenia nowej diety. Chociaż jest to naturalny wynik diety wegańskiej, nie jest to gwarancja utraty wagi. Jest to korzystne tylko wtedy, gdy dokonujesz właściwych wyborów i trzymasz się zrównoważonej diety wegańskiej.

Niektórzy twierdzą, że diecie wegańskiej brakuje składników odżywczych, ale rzeczywistość jest taka, że może ona zapewnić Ci wystarczającą ilość składników odżywczych, aby zachować zdrowie. Kilka rodzajów żywności opartej na roślinach zawiera mnóstwo minerałów i witamin. Na przykład, produkty na bazie soi są świetnym źródłem wapnia. Inne rodzaje żywności pochodzenia roślinnego są bogate w kwas foliowy, który pomaga w tworzeniu czerwonych krwinek. Ponadto, dieta wegańska może również dostarczać witaminę D3.

Previous Kostka brukowa: najlepsze rozwiązanie dla twojego domu
Next Ból pleców po treningu - jak mu zapobiegać

Może to Ci się spodoba

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych

Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie

15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych drużyn biorących udział w grze wirtualno-terenowej, która została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Kompostownik ogrodowy: jak założyć kompostownik w ogrodzie?

W trakcie prac w ogrodzie powstaje duża ilość odpadów organicznych: trawa, skrawki gałęzi, kora itp. Niektórzy wrzucają to wszystko do pobliskiego wąwozu lub spalają. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że wszystkie te

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź