Nabór wniosków na stypendia sportowe

Nabór wniosków na stypendia sportowe

Do końca czerwca w Urzędzie Miasta Ełku można składać wnioski o przyznanie stypendiów za szczególne osiągnięcia sportowe na II półrocze 2023. Wnioski na nagrody i wyróżnienia przyjmowane są przez cały rok.

Stypendium sportowe to forma wsparcia materialnego zawodników, umożliwiająca rozwój kariery sportowej. Przyznawane jest w dowód uznania dla prezentowanego przez zawodników poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Stypendium może otrzymać również trener za zaangażowanie lub za wysokie wyniki zawodników.

Stypendia sportowe przyznawane są dwa razy w roku kalendarzowym lub na wniosek prezydenta Ełku.

Wnioski o przyznanie stypendiów za szczególne osiągnięcia sportowe na II półrocze 2023 można składać w terminie do dnia 30 czerwca 2023 r.

Innymi formami wsparcia są nagrody i wyróżnienia.

 Nagroda jest wyrazem uznania:

–        dla zawodnika za prezentowany przez niego poziom i wysokie wyniki sportowe

–        dla trenera za zaangażowanie lub za wysokie wyniki sportowe zawodników lub działalność  na rzecz rozwoju kultury fizycznej w Ełku.

Wyróżnienia przyznawane są w postaci: statuetek, pucharów, dyplomów i listów gratulacyjnych w kategorii: „zawodnik”, „trener” i „zespół sportowy” za wybitne osiągnięcia sportowe lub wieloletnią działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej.

Wnioski na nagrody i wyróżnienia można składać przez cały rok.

Do składania wniosków na stypendia, nagrody i wyróżnienia uprawnione są kluby sportowe, związki sportowe, szkoły, uczelnie oraz inne podmioty.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Ełku – pok. 373, tel. 87 732 26 157

W I półroczu 2023 r. prezydent Ełku przyznał 15 stypendiów za szczególne osiągnięcia sportowe oraz jedną nagrodę.

Źródło: Urząd Miejski w Ełku

Previous Pojazd ,,przeleciał'' przez rondo. Kierowca był nietrzeźwy
Next Offside.pl - Twoje niezawodne źródło wyników na żywo i transmisji meczów online

Może to Ci się spodoba

Najlepsi polscy pływacy na Ice Cup Poland w Ełku

Puchar Polski w Pływaniu Zimowym Ice Cup Poland odbędzie się w Ełku już w najbliższy weekend 20 lutego. Podczas zawodów w Jeziorze Ełckim zmierzą się czołowi polscy zawodnicy, mistrzowie i

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Park Wodny – zmiana godzin otwarcia

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku informuje, że od 1 września (środa) następuje zmiana godzin otwarcia miejskiej pływalni. Od środy (1 września 2021 r.) Park Wodny otwarty będzie w godzinach:

Zawody lekkoatletyczne

VI Mały Memoriał Lekkoatletyczny im. Kamili Skolimowskiej odbył się w ubiegłym tygodniu na stadionie przy Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. W czasie zawodów uczniowie szkół ponadpodstawowych

Ćwiczenia ze sztangą

Ćwiczenia ze sztangą to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni i kości. Ponadto, ćwiczenia te pomagają poprawić równowagę i koordynację. Można je wykonywać na wiele sposobów, dostosowując poziom trudności do swoich

Ból pleców po treningu – jak mu zapobiegać

Ból pleców jest powszechny po treningu, ale ważne jest, aby leczyć go we właściwy sposób. Po pierwsze, unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego, który może nasilić ból pleców. Choć bolesność ta zazwyczaj

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź