Trening Rowerowej Stolicy Polski

Trening Rowerowej Stolicy Polski

Ruszył oficjalny trening w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Potrwa on do 21 maja. Każdy, kto chce wziąć udział w inicjatywie powinien pobrać darmową aplikację „Aktywne Miasta”. Trening stanowi przygotowanie do czerwcowej walki o puchar dla najbardziej aktywnego miasta.

W poniedziałek (21 marca) rozpoczął się trening do Rowerowej Stolicy Polski i potrwa do 21 maja 2022 r.

Trening przygotowuje uczestników do rywalizacji miast o puchar „Rowerowej Stolicy Polski”, który odbędzie się w dniach 1-30 czerwca 2022 roku.

Do zabawy może dołączyć każdy rowerzysta, który pobierze mobilną aplikację „Aktywne Miasta”, a w niej wybierze aktywność: jazda na rowerze lub kolarstwo. Do treningu będzie można dołączyć w panelu „Rywalizacje”.

Kolejnym krokiem będzie wybór miasta, dla którego będą kręcone kilometry. Podczas treningu kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wskazanego miasta.

W aplikacji widoczny będzie również ranking indywidualny. Osoby, które dołączą do Treningu zostaną automatycznie zapisane do czerwcowej Rywalizacji o Puchar.

Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju również może przystąpić do Projektu wybierając jednocześnie Organizatora Lokalnego.

Zarówno aplikacja jak i udział w akcji jest bezpłatny.

Celami rywalizacji są: propagowanie aktywnego trybu życia, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei Smart City.

Źródło: Urząd Miejski w Ełku

Previous Najlepsi polscy pływacy na Ice Cup Poland w Ełku
Next Otwarte zawody pływackie - edycja wiosenna

Może to Ci się spodoba

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Nowe lodowisko otwarte

Od 3 stycznia ełczanie i turyści mogą korzystać z nowego sztucznego lodowiska w kompleksie sportowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku. W oficjalnym otwarciu uczestniczył m.in. Tomasz Andrukiewicz prezydent

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Zawody lekkoatletyczne

VI Mały Memoriał Lekkoatletyczny im. Kamili Skolimowskiej odbył się w ubiegłym tygodniu na stadionie przy Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. W czasie zawodów uczniowie szkół ponadpodstawowych

Najlepsi polscy pływacy na Ice Cup Poland w Ełku

Puchar Polski w Pływaniu Zimowym Ice Cup Poland odbędzie się w Ełku już w najbliższy weekend 20 lutego. Podczas zawodów w Jeziorze Ełckim zmierzą się czołowi polscy zawodnicy, mistrzowie i

Kolejne nagrody dla ełckich sportowców

Prezydent Ełku przyznał dziś trzy nagrody sportowe wyróżniającym się ełckim sportowcom. Wręczenie odbyło się dziś (23 grudnia) w ełckim ratuszu. Nagroda to forma wsparcia materialnego zawodników oraz trenerów, umożliwiająca rozwój

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź