Dzień Patrona Ełku

Dzień Patrona Ełku

8 czerwca (czwartek) przypada Dzień Patrona Miasta oraz rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Ełku. W tym roku mijają 24 lata od tamtego wydarzenia. Z tej okazji, w środę (7 czerwca) odbędą się: bieg papieski oraz koncert finałowy laureatów konkursu recytatorskiego i wokalnego poświęconego świętemu Janowi Pawłowi II.

W tym roku mija 24 rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Ełku. W 2014 roku Święty Jan Paweł II został ustanowiony Patronem Miasta Ełku, a dzień 8 czerwca Dniem Patrona Miasta Ełku.

Św. Jan Paweł II Patronem Miasta Ełku

Dzień patrona miasta przypada co roku w rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Ełku tj. 8 czerwca 1999r.

23 grudnia 2013 r. do prezydenta Ełku wpłynął wniosek podpisany przez 4 144 mieszkańców Ełku o wszczęcie procedury ustanowienia Jana Pawła II patronem Miasta Ełku.

W styczniu 2014 r. Rada Miasta Ełku pozytywnie zaopiniowała wniosek mieszkańców o ustanowienie Jana Pawła II patronem Miasta Ełku. Radni upoważnili Prezydenta i Przewodniczącego Rady Miasta do przekazania Ełckiej Kurii Diecezjalnej wniosku mieszkańców o wszczęcie procedury kościelnej w Stolicy Apostolskiej. Radni zaproponowali też (zgodnie z wnioskiem ełczan), żeby dzień 8 czerwca był Świętem Patrona Miasta Ełku.

W 2014 r. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, na podstawie uprawnień danych przez papieża Franciszka, uznała Świętego Jana Pawła II za patrona i orędownika u Boga prześwietnego miasta Ełku.

Ogłoszenie tego faktu nastąpiło 7 czerwca 2014 r. na Placu Jana Pawła II podczas uroczystości zakończenia peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Diecezji Ełckiej.

Bieg papieski

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku zaprasza uczniów klas 4-7 szkół podstawowych na Bieg Papieski , który odbędzie się 7 czerwca (środa) o godzinie 10.00Start i meta na placu im. Jana Pawła II.

Bieg odbędzie się w następujących klasyfikacjach:

500m

– dziewczęta, klasy 4-5

– chłopcy, klasy 4-5

800 m

– dziewczęta, klasy 6-7

– chłopcy, klasy 6-7

Uczestnictwo jest bezpłatne. Wydarzenie finansowane z budżetu miasta Ełku

Więcej na: http://mosir.elk.pl/

Koncert finałowy laureatów konkursu recytatorskiego i wokalnego poświęconego Patronowi Miasta Ełku – Świętemu Janowi Pawłowi II.

Ełckie Centrum Kultury zaprasza na koncert finałowy laureatów konkursu recytatorskiego i wokalnego poświęconego Świętemu Janowi Pawłowi II, który odbędzie się 7 czerwca (środa) o godz. 17.00 na sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury.

Cele konkursu:

 • zgłębianie znajomości twórczości papieża Polaka;
 • pobudzanie do refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II;
 • poszukiwanie i pielęgnowanie istotnych wartości duchowych, promowanych przez Jana Pawła II;
 • uczczenie pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II;
 • szerzenie kultury;
 • doskonalenie umiejętności wokalnych i recytatorskich dzieci i młodzieży.

Uczestnicy wystąpią z podziałem na następujące kategorie wiekowe:

 • dzieci do lat 6;
 • szkoły podstawowe, klasy I-III;
 • szkoły podstawowe, klasy IV-VI;
 • szkoły podstawowe, klasy VII-VIII;
 • szkoły ponadpodstawowe.

Więcej na: www.eck.elk.pl 

Źródło: Urząd Miejski w Ełku

Previous W trosce o bezpieczeństwo seniorów. Spotkanie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ełku
Next Kolejne dotacje na remonty zabytków

Może to Ci się spodoba

W trosce o bezpieczeństwo seniorów. Spotkanie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ełku

Jak działają oszuści? Jakie historie potrafią opowiadać przez telefon, żeby skłonić seniora do przekazania oszczędności życia? Dlaczego seniorzy przekazują pieniądze obcym osobom? Co robić, gdy odbierzemy taki telefon? Pytań było

Premiera spektaklu Nowy Głos L.E.M.

Ełckie Centrum Kultury zaprasza 19 sierpnia (czwartek) na spektakl teatralno-operowy „Nowy Głos: L.E.M”. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 18.00 na sali widowiskowej ECK. Bezpłatne wejściówki. Już jutro (19 sierpnia) o godz.

Festiwal „Ełk na Trzy Oktawy”

Ełckie Centrum Kultury zaprasza w najbliższy weekend (20-22 sierpnia) na trzydniowy festiwal „Ełk Na Trzy Oktawy”. W ramach festiwalu pierwszego dnia zabrzmi muzyka poważna połączona z jazzową. Drugiego dnia wystąpią

101. rocznica Bitwy Warszawskiej „Cudu nad Wisłą”

Z okazji obchodów 101. rocznicy Cudu nad Wisłą oraz Święta Wojska Polskiego w niedzielę (15 sierpnia) zaplanowano oficjalne uroczystości, a także m.in. piknik rodzinny oraz potańcówkę na bulwarach i koncert

Mikołajkowy autobus zbiera prezenty

Prezydent Ełku jak co roku wsparł akcję pn. „Mikołajkowy Autobusu Radia 5” i przekazał prezenty potrzebującym dzieciom. W tym roku autobus znów zaparkował na Placu Miejskim, gdzie każdy może przekazać

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w KP PSP w Ełku

W dniu 16 maja 2023 r. na placu zewnętrznym w Komendzie Powiatowej PSP w Ełku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W uroczystości wzięli udział: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź