Dzień Patrona Ełku

Dzień Patrona Ełku

8 czerwca (czwartek) przypada Dzień Patrona Miasta oraz rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Ełku. W tym roku mijają 24 lata od tamtego wydarzenia. Z tej okazji, w środę (7 czerwca) odbędą się: bieg papieski oraz koncert finałowy laureatów konkursu recytatorskiego i wokalnego poświęconego świętemu Janowi Pawłowi II.

W tym roku mija 24 rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Ełku. W 2014 roku Święty Jan Paweł II został ustanowiony Patronem Miasta Ełku, a dzień 8 czerwca Dniem Patrona Miasta Ełku.

Św. Jan Paweł II Patronem Miasta Ełku

Dzień patrona miasta przypada co roku w rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Ełku tj. 8 czerwca 1999r.

23 grudnia 2013 r. do prezydenta Ełku wpłynął wniosek podpisany przez 4 144 mieszkańców Ełku o wszczęcie procedury ustanowienia Jana Pawła II patronem Miasta Ełku.

W styczniu 2014 r. Rada Miasta Ełku pozytywnie zaopiniowała wniosek mieszkańców o ustanowienie Jana Pawła II patronem Miasta Ełku. Radni upoważnili Prezydenta i Przewodniczącego Rady Miasta do przekazania Ełckiej Kurii Diecezjalnej wniosku mieszkańców o wszczęcie procedury kościelnej w Stolicy Apostolskiej. Radni zaproponowali też (zgodnie z wnioskiem ełczan), żeby dzień 8 czerwca był Świętem Patrona Miasta Ełku.

W 2014 r. Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, na podstawie uprawnień danych przez papieża Franciszka, uznała Świętego Jana Pawła II za patrona i orędownika u Boga prześwietnego miasta Ełku.

Ogłoszenie tego faktu nastąpiło 7 czerwca 2014 r. na Placu Jana Pawła II podczas uroczystości zakończenia peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Diecezji Ełckiej.

Bieg papieski

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku zaprasza uczniów klas 4-7 szkół podstawowych na Bieg Papieski , który odbędzie się 7 czerwca (środa) o godzinie 10.00Start i meta na placu im. Jana Pawła II.

Bieg odbędzie się w następujących klasyfikacjach:

500m

– dziewczęta, klasy 4-5

– chłopcy, klasy 4-5

800 m

– dziewczęta, klasy 6-7

– chłopcy, klasy 6-7

Uczestnictwo jest bezpłatne. Wydarzenie finansowane z budżetu miasta Ełku

Więcej na: http://mosir.elk.pl/

Koncert finałowy laureatów konkursu recytatorskiego i wokalnego poświęconego Patronowi Miasta Ełku – Świętemu Janowi Pawłowi II.

Ełckie Centrum Kultury zaprasza na koncert finałowy laureatów konkursu recytatorskiego i wokalnego poświęconego Świętemu Janowi Pawłowi II, który odbędzie się 7 czerwca (środa) o godz. 17.00 na sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury.

Cele konkursu:

 • zgłębianie znajomości twórczości papieża Polaka;
 • pobudzanie do refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II;
 • poszukiwanie i pielęgnowanie istotnych wartości duchowych, promowanych przez Jana Pawła II;
 • uczczenie pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II;
 • szerzenie kultury;
 • doskonalenie umiejętności wokalnych i recytatorskich dzieci i młodzieży.

Uczestnicy wystąpią z podziałem na następujące kategorie wiekowe:

 • dzieci do lat 6;
 • szkoły podstawowe, klasy I-III;
 • szkoły podstawowe, klasy IV-VI;
 • szkoły podstawowe, klasy VII-VIII;
 • szkoły ponadpodstawowe.

Więcej na: www.eck.elk.pl 

Źródło: Urząd Miejski w Ełku

Previous W trosce o bezpieczeństwo seniorów. Spotkanie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ełku
Next Kolejne dotacje na remonty zabytków

Może to Ci się spodoba

Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała dotację na zakup zbiorów

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 przyznało bibliotece 26 923 zł na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych w roku 2023. Środki na zakup

Premiera spektaklu Nowy Głos L.E.M.

Ełckie Centrum Kultury zaprasza 19 sierpnia (czwartek) na spektakl teatralno-operowy „Nowy Głos: L.E.M”. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 18.00 na sali widowiskowej ECK. Bezpłatne wejściówki. Już jutro (19 sierpnia) o godz.

27. Koncert Kolęd „Pod samo niebo”

Ełckie Centrum Kultury zaprasza na kolejne koncerty kolęd. Dwa spotkania odbędą się jeszcze przed świętami (22,23 grudnia). W tym roku można usłyszeć również autorskie kompozycje przygotowane przez ełckich muzyków. Wstęp

Zbliża się „Weekend Cudów”

Finał „Szlachetnej Paczki” odbędzie się 11-12 grudnia. Magazyn do którego należy przywieźć paczki, będzie znajdował się w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku. W powiecie ełckim znajdują się jeszcze rodziny, które potrzebują

„Festyn Rodzinny” na plaży miejskiej

Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu zaprasza 22 sierpnia (niedziela) na „Festyn Rodzinny”. Rozpoczęcie wydarzenia o godzinie 13.00 na plaży miejskiej, przy ulicy Parkowej w Ełku. W trakcie festynu będzie można

W trosce o bezpieczeństwo seniorów. Spotkanie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ełku

Jak działają oszuści? Jakie historie potrafią opowiadać przez telefon, żeby skłonić seniora do przekazania oszczędności życia? Dlaczego seniorzy przekazują pieniądze obcym osobom? Co robić, gdy odbierzemy taki telefon? Pytań było

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź