W trosce o bezpieczeństwo seniorów. Spotkanie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ełku

W trosce o bezpieczeństwo seniorów. Spotkanie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ełku

Jak działają oszuści? Jakie historie potrafią opowiadać przez telefon, żeby skłonić seniora do przekazania oszczędności życia? Dlaczego seniorzy przekazują pieniądze obcym osobom? Co robić, gdy odbierzemy taki telefon? Pytań było wiele. Te i inne ważne tematy związane z bezpieczeństwem seniorów poruszał m.in. nadkom. Grzegorz Kobeszko Komendant Powiatowy Policji podczas spotkania na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ełku.

Rozmowy o metodach telefonicznych oszustw ,,na wnuczka”, na policjanta”, ,,na pracownika banku” i wskazanie mechanizmu działania oszustów, są bardzo ważne. Czasami oszukane osoby tracą oszczędności całego życia! Dlatego policjanci nieustannie starają się dotrzeć do mieszkańców z informacjami na temat takich oszustw. Takiej profilaktyki nigdy nie jest za wiele.

Jedno z takich spotkań odbyło się (05.06.2023 r.) na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ełku. Z seniorami spotkał się m.in. Komendant Powiatowy Policji w Ełku nadkom. Grzegorz Kobeszko, by omówić sposoby działania przestępców i przekazać wskazówki, jak się przed nimi uchronić.

Mechanizm działania przestępców jest różny, dlatego funkcjonariusze zapewniali słuchaczy, że najlepszą metodą, aby nie dać się okraść, jest przerwanie połączenia i zweryfikowanie informacji od nieznajomego z osobą najbliższą. Ponadto, wielokrotnie zaznaczali, że Policja nigdy nie angażuje osób postronnych w swoje działania, nigdy nie informuje o wypadkach czy zatrzymaniach przez telefon, nie prosi też o pieniądze.

Zachęcamy, by informacje na temat działania oszustów przekazywać swoim bliskim i znajomym. Im więcej osób ma świadomość działania przestępców, tym mniej będzie ofiar ich przestępczej działalności.

Porozmawialiśmy też o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z perspektywy różnych uczestników: kierowcy, rowerzysty i pieszego. Dla poprawy bezpieczeństwa seniorzy otrzymali opaski odblaskowe.

Źródło: Komenda miejska Policji w Ełku

Previous Zdarzenie drogowe z udziałem łosia
Next Dzień Patrona Ełku

Może to Ci się spodoba

„Festyn Rodzinny” na plaży miejskiej

Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu zaprasza 22 sierpnia (niedziela) na „Festyn Rodzinny”. Rozpoczęcie wydarzenia o godzinie 13.00 na plaży miejskiej, przy ulicy Parkowej w Ełku. W trakcie festynu będzie można

Zobacz co „Dzieje się w Ełku” w ostatnim tygodniu wakacji

Kino Pod Gwiazdami oraz koncert Jacka Merchelskiego (24 sierpnia), przejazd kolejką wąskotorową i koncert w ramach „Pociąg do Kultury” (25 sierpnia), koncert Aleksandry Milko (26 sierpnia), Kino Samochodowe (27 sierpnia),

Koduj z Gigantami – 9. edycja

Trwa rejestracja na 9. edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”, czyli programistyczny bój bohaterów najlepszych gier, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. W wydarzeniu mogą

30-lecie Państwowej Straży Pożarnej

Państwowa Straż Pożarna obchodziła dzisiaj Jubileusz 30-lecia, który został połączony z obchodami Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się apelem na placu przed Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, następnie zostały

Pociąg do Kultury Extra

Specjalny przejazd kolejką wąskotorową połączony z koncertem w na stacji w Sypitkach, to oferta Muzeum Historycznego w ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny. Wspólne spędzenie czasu zaplanowano na sobotę 28 maja.

Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Do największych polskich miast zawitała seria występów “Disney Księżniczki Koncert”. To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć na żywo piosenki, które poruszają i inspirują kolejne pokolenia. Magia Disneya zaczarowała już Kraków, Katowice

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź