Ból pleców po treningu – jak mu zapobiegać

Ból pleców po treningu – jak mu zapobiegać

Ból pleców jest powszechny po treningu, ale ważne jest, aby leczyć go we właściwy sposób. Po pierwsze, unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego, który może nasilić ból pleców. Choć bolesność ta zazwyczaj nie jest powodem do niepokoju, najlepiej zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy trwają dłużej niż jeden dzień.

Kolejną częstą przyczyną bólu pleców jest zła forma podczas ćwiczeń. Najczęstszym błędem jest wyginanie pleców podczas podnoszenia ciężarów, co może skutkować urazem pleców. Utrzymanie zdrowej wagi jest również ważne, aby zminimalizować nacisk na plecy. Utrzymanie ciała w dobrej kondycji jest najlepszym sposobem na zapobieganie bólowi pleców.

Po ćwiczeniach, upewnij się, aby zrobić delikatne odcinki. Zwiększy to przepływ krwi do mięśni i pomoże obszarowi szybciej się zagoić. Po wykonaniu tych czynności możesz stopniowo zwiększać poziom swojej aktywności. Rozsądnie jest również odwiedzić fizykoterapeutę, aby nauczyć się właściwych ćwiczeń dla Twoich pleców.

Możesz również użyć terapii lodowej i cieplnej, aby pomóc złagodzić ból pleców. Obie techniki zmniejszą wewnętrzny stan zapalny i pomogą Ci poruszać się bez bólu. Staraj się pozostać tak aktywnym, jak to tylko możliwe, ponieważ zmniejszy to twoje szanse na rozwój bólu pleców. Jeśli twój ból jest ciężki, weź dzień wolny od treningu. Praktykowanie dobrej postawy i spanie na boku pomoże uwolnić sztywność mięśni i zmniejszyć ból. W skrajnych przypadkach może być konieczne skorzystanie z pomocy medycznej. Możesz również spróbować akupunktury lub terapii fizycznej.

Jeśli po treningu odczuwasz ból pleców, skonsultuj się z lekarzem. Może to być oznaka poważniejszego stanu chorobowego. Słaby dysk w plecach może powodować ból pleców. W ciężkich przypadkach, zsunięty dysk może uszkodzić nerwy w plecach. Utrzymanie zdrowych i nawodnionych mięśni pleców jest niezbędne, aby pomóc w zapobieganiu bólowi pleców.

Po ćwiczeniach ważne jest, aby się rozciągać. Nie tylko zapobiegnie to urazom, ale także zmniejszy bolesność mięśni po treningu. W szczególności rozciąganie ścięgien jest kluczowe dla zapobiegania bólom pleców. Szczególnie ważne jest, aby unikać stojących palców u nóg, które uciskają kręgosłup i mogą pogorszyć istniejący uraz pleców.

Trening na rowerze stacjonarnym – czytaj więcej na https://fakty-sportowe.pl/blog-sportowy/gysp/trening-na-rowerze-stacjonarnym-korzysci.html

Ból pleców po treningu jest powszechny i może dotknąć każdego. Może on wynikać ze złej formy, braku odpoczynku lub innych czynników. Jeśli wystąpi, może spowodować, że przestaniesz ćwiczyć na jakiś czas. Na szczęście istnieje kilka zabiegów, które możesz wypróbować, aby złagodzić ból i utrzymać bezpieczny i efektywny trening.

Pilates to kolejna opcja ćwiczeń, która może pomóc zmniejszyć częstotliwość występowania bólu pleców. Trenując mięśnie, aby poruszać kręgosłupem w jak najbardziej wydajny i skuteczny sposób, poprawisz swoją kontrolę i koordynację. W jednym z badań przeprowadzonych przez dr Moreno Catala stwierdzono, że dodanie niestabilności do ćwiczeń zmniejszyło częstość występowania bólu dolnej części pleców u pacjentów z tym schorzeniem.

Jeśli nie chcesz ćwiczyć przez długi czas, powinieneś zrobić kilka zestawów podwójnych podwyżek nóg. Te ćwiczenia celują w dolną część pleców i mogą nawet wzmocnić słabe mięśnie rdzenia. Przytrzymaj przez 15 sekund, a następnie opuść nogę. Powtórz ćwiczenie przez co najmniej 10 razy, w zależności od wielkości ciała.

Chociaż ból pleców jest powszechny, można go łatwo uniknąć dzięki odpowiedniemu treningowi i właściwej sile mięśni rdzenia. Wielu osobom nie udaje się ukierunkować i wzmocnić głębszych mięśni rdzenia, co przyczynia się do bólu pleców. Większość popularnych ćwiczeń rdzenia skupia się na większych mięśniach, a zaniedbuje te głębsze. Mięśnie głębokie, takie jak poprzeczny brzucha, są powszechnie pomijane, ale są niezbędne dla dobrego samopoczucia pleców. Mięsień poprzeczny brzucha to delikatny mięsień przypominający arkusz, który biegnie wzdłuż kręgosłupa i owija poszczególne kręgi.

Podczas podnoszenia czegoś ciężkiego unikaj pochylania się do przodu i skręcania. Zamiast tego postaw taboret przy stopach i na przemian opieraj na nim stopy. Unikaj również noszenia ciężkich butów lub wysokich obcasów. Zamiast tego noś wygodne buty z amortyzowaną podeszwą. Ważne jest również, aby pamiętać o słuchaniu swojego ciała i poruszaniu się co jakiś czas.

Previous Mity na temat weganizmu
Next Legend of Rock Wrocław - Hala Stulecia 25 marca 2023

Może to Ci się spodoba

Maraton rowerowy MTB

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku zaprasza w dniach 14-17 sierpnia na maraton rowerowy „Gwiazda Północy 2021”. W sobotę 14 sierpnia zaplanowano etap „Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Ełk”. W programie

Prezydent spotkał się z Olafem Płatkiem

Olaf Płatek podopieczny Klubu Judo Shamo Ełk, wicemistrz Europy Sumo był dzisiaj gościem Tomasza Andrukiewicza prezydenta miasta Ełku. Podczas rozmowy opowiedział o swoich ostatnich sukcesach, trudnościach i motywacji do dalszego

Ełcki maraton pieszy na orientację ZMARZLINA

Zmarzlina (8 stycznia 2022 r.) to zimowa impreza rekreacyjno-turystyczna w Ełku. Marsze na orientację odbywają się na dwóch trasach, tj. 25 i 50 km. Obowiązuje opłata startowa. Baza maratonu –

Trening Rowerowej Stolicy Polski

Ruszył oficjalny trening w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Potrwa on do 21 maja. Każdy, kto chce wziąć udział w inicjatywie powinien pobrać darmową aplikację „Aktywne Miasta”. Trening stanowi przygotowanie do

Ćwiczenia ze sztangą

Ćwiczenia ze sztangą to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni i kości. Ponadto, ćwiczenia te pomagają poprawić równowagę i koordynację. Można je wykonywać na wiele sposobów, dostosowując poziom trudności do swoich

Brązowy medal ełczanki

Wiktoria Cichocka zdobyła wczoraj (23 sierpnia) brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym w Rumunii. Ełczanka startowała w kategorii 52 kg juniorek do lat 18.  Brąz na Mistrzostwach Świata

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź