Prezydent spotkał się z Olafem Płatkiem
Olaf Płatek podopieczny Klubu Judo Shamo Ełk, wicemistrz Europy Sumo był dzisiaj gościem Tomasza Andrukiewicza prezydenta miasta Ełku. Podczas rozmowy opowiedział o swoich ostatnich sukcesach, trudnościach i motywacji do dalszego szkolenia.
Olaf Płatek podczas lipcowych Mistrzostw Europy Sumo wywalczył tytuł wicemistrza Europy. Łącznie stoczył siedem walk (4 drużynowe i 3 indywidualne). Na zawodach w Siedlcach (23.07) reprezentował klub Judo Shamo Ełk, który jako jedyny w regionie jest członkiem Polskiego Związku Sumo.
Olaf to 14-letni sportowiec, trenujący judo od siedmiu lat pod czujnym okiem trenera-Krzysztofa Sosnowskiego. W tegorocznych czerwcowych zawodach zdobył również tytuł Mistrza Polski Młodzików w Sumo w kategorii wagowej 70+. Po tym sukcesie Olaf został powołany do Reprezentacji Polski Sumo.
Wysokie osiągnięcia motywują Olafa do dalszej pracy, dlatego już w tę niedzielę (01.08) wyjeżdża na obóz kondycyjny, aby doskonalić swoje umiejętności.
Źródło: Urząd Miejski w Ełku
Może to Ci się spodoba
Kolejny fragment ścieżki rowerowej przy ul. 11 – go Listopada
Miasto Ełk podpisało umowę m.in. na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. 11-go Listopada oraz przebudowę przystanków komunikacji miejskiej. To już trzecia umowa w ramach projektu Poprawa mobilności miejskiej w MOF
Ćwiczenia ze sztangą
Ćwiczenia ze sztangą to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni i kości. Ponadto, ćwiczenia te pomagają poprawić równowagę i koordynację. Można je wykonywać na wiele sposobów, dostosowując poziom trudności do swoich
80 proc. Polaków skarży się na ból pleców
Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem
Mistrzostwa Polski skuterów wodnych – ełczanie na podium
Ełczanie rywalizujący na Motorowodnych Mistrzostwach Polski Skuterów Wodnych, które odbyły się w ostatnią sobotę (4 września) w Rybniku zaprezentowali świetną formę. Marcin Senda został Mistrzem Polski w dwóch klasach: Runabout
Ełcki maraton pieszy na orientację ZMARZLINA
Zmarzlina (8 stycznia 2022 r.) to zimowa impreza rekreacyjno-turystyczna w Ełku. Marsze na orientację odbywają się na dwóch trasach, tj. 25 i 50 km. Obowiązuje opłata startowa. Baza maratonu –
Kolejne nagrody dla ełckich sportowców
Prezydent Ełku przyznał dziś trzy nagrody sportowe wyróżniającym się ełckim sportowcom. Wręczenie odbyło się dziś (23 grudnia) w ełckim ratuszu. Nagroda to forma wsparcia materialnego zawodników oraz trenerów, umożliwiająca rozwój

