Ból pleców po treningu – jak mu zapobiegać
Ból pleców jest powszechny po treningu, ale ważne jest, aby leczyć go we właściwy sposób. Po pierwsze, unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego, który może nasilić ból pleców. Choć bolesność ta zazwyczaj nie jest powodem do niepokoju, najlepiej zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy trwają dłużej niż jeden dzień.
Kolejną częstą przyczyną bólu pleców jest zła forma podczas ćwiczeń. Najczęstszym błędem jest wyginanie pleców podczas podnoszenia ciężarów, co może skutkować urazem pleców. Utrzymanie zdrowej wagi jest również ważne, aby zminimalizować nacisk na plecy. Utrzymanie ciała w dobrej kondycji jest najlepszym sposobem na zapobieganie bólowi pleców.
Po ćwiczeniach, upewnij się, aby zrobić delikatne odcinki. Zwiększy to przepływ krwi do mięśni i pomoże obszarowi szybciej się zagoić. Po wykonaniu tych czynności możesz stopniowo zwiększać poziom swojej aktywności. Rozsądnie jest również odwiedzić fizykoterapeutę, aby nauczyć się właściwych ćwiczeń dla Twoich pleców.
Możesz również użyć terapii lodowej i cieplnej, aby pomóc złagodzić ból pleców. Obie techniki zmniejszą wewnętrzny stan zapalny i pomogą Ci poruszać się bez bólu. Staraj się pozostać tak aktywnym, jak to tylko możliwe, ponieważ zmniejszy to twoje szanse na rozwój bólu pleców. Jeśli twój ból jest ciężki, weź dzień wolny od treningu. Praktykowanie dobrej postawy i spanie na boku pomoże uwolnić sztywność mięśni i zmniejszyć ból. W skrajnych przypadkach może być konieczne skorzystanie z pomocy medycznej. Możesz również spróbować akupunktury lub terapii fizycznej.
Jeśli po treningu odczuwasz ból pleców, skonsultuj się z lekarzem. Może to być oznaka poważniejszego stanu chorobowego. Słaby dysk w plecach może powodować ból pleców. W ciężkich przypadkach, zsunięty dysk może uszkodzić nerwy w plecach. Utrzymanie zdrowych i nawodnionych mięśni pleców jest niezbędne, aby pomóc w zapobieganiu bólowi pleców.
Po ćwiczeniach ważne jest, aby się rozciągać. Nie tylko zapobiegnie to urazom, ale także zmniejszy bolesność mięśni po treningu. W szczególności rozciąganie ścięgien jest kluczowe dla zapobiegania bólom pleców. Szczególnie ważne jest, aby unikać stojących palców u nóg, które uciskają kręgosłup i mogą pogorszyć istniejący uraz pleców.
Trening na rowerze stacjonarnym – czytaj więcej na https://fakty-sportowe.pl/blog-sportowy/gysp/trening-na-rowerze-stacjonarnym-korzysci.html
Ból pleców po treningu jest powszechny i może dotknąć każdego. Może on wynikać ze złej formy, braku odpoczynku lub innych czynników. Jeśli wystąpi, może spowodować, że przestaniesz ćwiczyć na jakiś czas. Na szczęście istnieje kilka zabiegów, które możesz wypróbować, aby złagodzić ból i utrzymać bezpieczny i efektywny trening.
Pilates to kolejna opcja ćwiczeń, która może pomóc zmniejszyć częstotliwość występowania bólu pleców. Trenując mięśnie, aby poruszać kręgosłupem w jak najbardziej wydajny i skuteczny sposób, poprawisz swoją kontrolę i koordynację. W jednym z badań przeprowadzonych przez dr Moreno Catala stwierdzono, że dodanie niestabilności do ćwiczeń zmniejszyło częstość występowania bólu dolnej części pleców u pacjentów z tym schorzeniem.
Jeśli nie chcesz ćwiczyć przez długi czas, powinieneś zrobić kilka zestawów podwójnych podwyżek nóg. Te ćwiczenia celują w dolną część pleców i mogą nawet wzmocnić słabe mięśnie rdzenia. Przytrzymaj przez 15 sekund, a następnie opuść nogę. Powtórz ćwiczenie przez co najmniej 10 razy, w zależności od wielkości ciała.
Chociaż ból pleców jest powszechny, można go łatwo uniknąć dzięki odpowiedniemu treningowi i właściwej sile mięśni rdzenia. Wielu osobom nie udaje się ukierunkować i wzmocnić głębszych mięśni rdzenia, co przyczynia się do bólu pleców. Większość popularnych ćwiczeń rdzenia skupia się na większych mięśniach, a zaniedbuje te głębsze. Mięśnie głębokie, takie jak poprzeczny brzucha, są powszechnie pomijane, ale są niezbędne dla dobrego samopoczucia pleców. Mięsień poprzeczny brzucha to delikatny mięsień przypominający arkusz, który biegnie wzdłuż kręgosłupa i owija poszczególne kręgi.
Podczas podnoszenia czegoś ciężkiego unikaj pochylania się do przodu i skręcania. Zamiast tego postaw taboret przy stopach i na przemian opieraj na nim stopy. Unikaj również noszenia ciężkich butów lub wysokich obcasów. Zamiast tego noś wygodne buty z amortyzowaną podeszwą. Ważne jest również, aby pamiętać o słuchaniu swojego ciała i poruszaniu się co jakiś czas.
Może to Ci się spodoba
Mistrzostwa Polski skuterów wodnych – ełczanie na podium
Ełczanie rywalizujący na Motorowodnych Mistrzostwach Polski Skuterów Wodnych, które odbyły się w ostatnią sobotę (4 września) w Rybniku zaprezentowali świetną formę. Marcin Senda został Mistrzem Polski w dwóch klasach: Runabout
Maraton rowerowy MTB
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku zaprasza w dniach 14-17 sierpnia na maraton rowerowy „Gwiazda Północy 2021”. W sobotę 14 sierpnia zaplanowano etap „Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Ełk”. W programie
Park Wodny – zmiana godzin otwarcia
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku informuje, że od 1 września (środa) następuje zmiana godzin otwarcia miejskiej pływalni. Od środy (1 września 2021 r.) Park Wodny otwarty będzie w godzinach:
Piesza wędrówka po bezdrożach
Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza na pieszą wędrówkę po bezdrożach, która odbędzie się w sobotę 27 maja. Start o godzinie 9:00 z parkingu CEE przy ul. Parkowej 12. Centrum Edukacji Ekologicznej
Brązowy medal ełczanki
Wiktoria Cichocka zdobyła wczoraj (23 sierpnia) brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym w Rumunii. Ełczanka startowała w kategorii 52 kg juniorek do lat 18. Brąz na Mistrzostwach Świata
Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie
Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!