Prezydent spotkał się z Olafem Płatkiem
30 lipca 2021 1850 Views

Prezydent spotkał się z Olafem Płatkiem

Olaf Płatek podopieczny Klubu Judo Shamo Ełk, wicemistrz Europy Sumo był dzisiaj gościem Tomasza Andrukiewicza prezydenta miasta Ełku. Podczas rozmowy opowiedział o swoich ostatnich sukcesach, trudnościach i motywacji do dalszego szkolenia.

Olaf Płatek podczas lipcowych Mistrzostw Europy Sumo wywalczył tytuł wicemistrza Europy. Łącznie stoczył siedem walk (4 drużynowe i 3 indywidualne). Na zawodach w Siedlcach (23.07) reprezentował klub Judo Shamo Ełk, który jako jedyny w regionie jest członkiem Polskiego Związku Sumo.

Olaf to 14-letni sportowiec,  trenujący judo od siedmiu lat pod czujnym okiem trenera-Krzysztofa Sosnowskiego. W tegorocznych czerwcowych zawodach zdobył również tytuł Mistrza Polski Młodzików w Sumo w kategorii wagowej 70+. Po tym sukcesie Olaf został powołany do Reprezentacji Polski Sumo.

Wysokie osiągnięcia motywują Olafa do dalszej pracy, dlatego już w tę niedzielę (01.08) wyjeżdża na obóz kondycyjny, aby doskonalić swoje umiejętności.

Źródło: Urząd Miejski w Ełku

Previous Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych na plaży miejskiej
Next Jak zrobić oczko wodne z wodospadem?

Może to Ci się spodoba

Pozostałe stypendia sportowe wręczone

Dzisiaj (3 września) prezydent Eku Tomasz Andrukiewicz wręczył stypendia sportowe zawodnikom, którzy byli nieobecni podczas sierpniowego spotkania oraz przyznał dodatkowo jedną nagrodę sportową. Uroczystość wręczenia stypendiów sportowych odbyła się 26

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Najlepsi polscy pływacy na Ice Cup Poland w Ełku

Puchar Polski w Pływaniu Zimowym Ice Cup Poland odbędzie się w Ełku już w najbliższy weekend 20 lutego. Podczas zawodów w Jeziorze Ełckim zmierzą się czołowi polscy zawodnicy, mistrzowie i

Piesza wędrówka po bezdrożach

Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza na pieszą wędrówkę po bezdrożach, która odbędzie się w sobotę 27 maja. Start o godzinie 9:00 z parkingu CEE przy ul. Parkowej 12. Centrum Edukacji Ekologicznej

Maraton rowerowy MTB

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku zaprasza w dniach 14-17 sierpnia na maraton rowerowy „Gwiazda Północy 2021”. W sobotę 14 sierpnia zaplanowano etap „Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Ełk”. W programie

Mistrzostwa Polski skuterów wodnych – ełczanie na podium

Ełczanie rywalizujący na Motorowodnych Mistrzostwach Polski Skuterów Wodnych, które odbyły się w ostatnią sobotę (4 września) w Rybniku zaprezentowali świetną formę. Marcin Senda został Mistrzem Polski w dwóch klasach: Runabout