Zimowe utrzymanie miasta – pamiętajmy o odśnieżaniu chodników

Zimowe utrzymanie miasta – pamiętajmy o odśnieżaniu chodników

W związku nadejściem zimowej aury zadbajmy o bezpieczeństwo w mieście w zakresie dbałości o utrzymanie odpowiedniej nawierzchni chodników i dróg wewnętrznych. Przypominamy, że za usuwanie skutków zimy odpowiadają nie tylko służby miejskie, ale także właściciele bądź zarządcy nieruchomości.

Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Jednocześnie właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych.

Podstawa prawna: uchwała Nr XIX.186.2020 Rady Miasta Ełku z dnia 30 czerwca 2020 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Ełku (Dz. Urz. Województwa Warmińsko-Mazurskiego z 2020 r. poz. 3317) z późn. zm.

W związku z powyższym pamiętajmy, że także poszczególni właściciele bądź zarządcy nieruchomości odpowiadają za zwalczanie śliskości i odśnieżanie przyległego terenu.

Szczególną uwagę należy zwrócić również na nadmiar śniegu zalegającego na dachach budynków, który w przypadku odwilży powoduje powstawanie nawisów i sopli lodowych zagrażających przechodniom i pojazdom.

Służby miejskie będą dokonywały kontroli w powyższym zakresie. W przypadku niedopełnienia ww. obowiązków, zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, na zarządców nieruchomości może zostać nałożona kara grzywny.

Uwagi dotyczące odśnieżania miasta można zgłaszać do:

  1. Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Ełku (tel. 87 610 25 25 lub 87 734 10 75),
  2. Straży Miejskiej (tel. 87 73 26 201),
  3. Referatu Komunalnego Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Ełku (tel. 87 73 26 244),
  4. Straży Miejskiej w Ełku (986)

Źródło: Urząd Miejski w Ełku

Previous Kolejne umowy z NGO podpisane
Next 18 urodziny zakończył w policyjnej celi i z zarzutami

Może to Ci się spodoba

Seniorzy otrzymają wsparcie w Ełku

„Seniorzy Seniorom” – pod takim hasłem w Ełku realizowana jest inicjatywa wsparcia osób starszych i samotnych, które potrzebują wsparcia, porady lub rozmowy. W ramach działań w każdy wtorek w godz.

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź