Nowy Sącz. Promile za kółkiem

Nowy Sącz. Promile za kółkiem

W miniony weekend sądeccy funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny raz przypominamy, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale także innych uczestników ruchu.

W piątek około godz. 8.25 w miejscowości Gołkowice Górne policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 56-letniego mieszkańca gminy Łącko, który kierował samochodem marki Peugeot mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Natomiast w niedziele funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. Około godz. 8:25 w Piwnicznej Zdroju na ul. Zagrody policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Stary Sącz, który kierował samochodem marki Renault mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w miejscowości Chochorowice około godz. 17:20. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 48-letni mieszkaniec gminy Podegrodzie kierował samochodem marki Ford będąc pod wpływem prawie 2 promili.

Ponadto w tym samym dniu około godz. 21:00 w Nowym Sączu na ul. Kilińskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mieszkańca gminy Łabowa. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierował on samochodem marki Opel pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności, lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat piętnastu.

Previous Policjanci CBŚP udaremnili wprowadzenie na rynek 18 kilogramów amfetaminy
Next Podczas kontroli pojazdu policjanci zabezpieczyli dwie sztuki broni ukryte w samochodowym schowku

Może to Ci się spodoba

Krakowscy policjanci zatrzymali właścicielkę jednej z krakowskich galerii sztuki

20 kwietnia br., w toku śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową Kraków Śródmieście – Zachód, policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KMP w Krakowie zatrzymali 67-letnią właścicielkę jednej z

Pościg za złodziejem ulicami Krakowa i nurtem Wisły

Policjanci z II Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego sprawcę wymuszenia rozbójniczego Kilka dni temu w godzinach wieczornych funkcjonariusze Ogniwa Wywiadowczo Patrolowego Komisariatu Policji II w Krakowie pełniąc służbę patrolową

Nietrzeźwy kombajnista zderzył się z innym pojazdem, a następnie wjechał w ogrodzenie

Kierujący kombajnem najpierw zderzył się z pojazdem osobowym i odjechał z miejsca zdarzenia. Potem cofając uszkodził przypadkowe ogrodzenie. Został powstrzymany przed dalszą niebezpieczną jazdą przez świadków. Policjanci ustalili, że 42-latek

Piętnastolatek pobity przez rówieśników

W dniu 19 maja br. w późnych godzinach wieczornych,  w zagajniku leśnym przy os. Podwawelskim pobity został przez rówieśników piętnastolatek, u którego w szpitalu lekarze stwierdzili wstrząśnienie mózgu. Małoletni posiadał

Nietrzeźwy za kółkiem

Mając w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu prowadził samochód osobowy. Stracił prawo jazdy, 5 tysięcy złotych i uprawnienia do prowadzenia wszelkich pojazdów. W jednym ze sklepów w Bogoniowicach podczas

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju na 59-letnim mężczyźnie

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na krakowskim Prokocimiu. Do stojącego na przystanku autobusowym 59-latka podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Jeden z nich zażądał od niego wydania wszystkich cennych przedmiotów