Nowy Sącz. Promile za kółkiem
W miniony weekend sądeccy funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny raz przypominamy, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale także innych uczestników ruchu.
W piątek około godz. 8.25 w miejscowości Gołkowice Górne policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 56-letniego mieszkańca gminy Łącko, który kierował samochodem marki Peugeot mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Natomiast w niedziele funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. Około godz. 8:25 w Piwnicznej Zdroju na ul. Zagrody policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Stary Sącz, który kierował samochodem marki Renault mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w miejscowości Chochorowice około godz. 17:20. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 48-letni mieszkaniec gminy Podegrodzie kierował samochodem marki Ford będąc pod wpływem prawie 2 promili.
Ponadto w tym samym dniu około godz. 21:00 w Nowym Sączu na ul. Kilińskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mieszkańca gminy Łabowa. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierował on samochodem marki Opel pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności, lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat piętnastu.
Może to Ci się spodoba
Oszustwa, narkotyki, broń
Kilka dni temu policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspolnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, działając pod nadzorem Prokuratury
Dwóch 19-latków włamywało się i kradło, zostali zatrzymani
Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy włamywali się i kradli. 19-letni koledzy ukradli ze sklepu z niezamkniętej kasetki 3000 złotych. Potem włamali się do tego sklepu i ukradli 12 złotych,
Krakowscy policjanci zatrzymali oszusta, wyłudzającego pieniądze od starszych osób metodą „na policjanta” lub „na krewnego”
Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności W ciągu kilku ostatnich miesięcy, krakowska Policja odnotowała liczne przypadki wyłudzeń pieniędzy przez oszustów od starszych osób. Sprawcy modyfikując swoje
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju na 59-letnim mężczyźnie
Do zdarzenia doszło kilka dni temu na krakowskim Prokocimiu. Do stojącego na przystanku autobusowym 59-latka podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Jeden z nich zażądał od niego wydania wszystkich cennych przedmiotów
Policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który atakował kobiety
Policjanci z VII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który atakował kobiety – dotkliwie je bił, a następnie kradł rzeczy osobiste. Zatrzymany rok temu wyszedł z więzienia gdzie odbywał
Zatrzymani na gorącym uczynku podczas kradzieży
Policjanci z Ełku na gorącym uczynku zatrzymali dwóch 28-latków. Koledzy kradli grzejniki i inne metalowe elementy z nieczynnej aktualnie chlewni. Ich plany wzbogacenia się na tym interesie zostały pokrzyżowane przez

