Nowy Sącz. Promile za kółkiem
W miniony weekend sądeccy funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny raz przypominamy, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale także innych uczestników ruchu.
W piątek około godz. 8.25 w miejscowości Gołkowice Górne policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 56-letniego mieszkańca gminy Łącko, który kierował samochodem marki Peugeot mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Natomiast w niedziele funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. Około godz. 8:25 w Piwnicznej Zdroju na ul. Zagrody policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Stary Sącz, który kierował samochodem marki Renault mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w miejscowości Chochorowice około godz. 17:20. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 48-letni mieszkaniec gminy Podegrodzie kierował samochodem marki Ford będąc pod wpływem prawie 2 promili.
Ponadto w tym samym dniu około godz. 21:00 w Nowym Sączu na ul. Kilińskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mieszkańca gminy Łabowa. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierował on samochodem marki Opel pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności, lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat piętnastu.
Może to Ci się spodoba
26-latek zatrzymany przez krakowskich policjantów usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.
Policjanci kryminalni z III Komisariatu Policji w Krakowie ustalili, że w jednym z mieszkań na krakowskim Białym Prądniku mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania (3 lutego), br. w
Dzielnicowi zatrzymali złodzieja sklepowego
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 26-letniego mieszkańca Krakowa podejrzanego o szereg kradzieży do jednego ze znanych dyskontów spożywczych. Mężczyzna usłyszał także zarzuty posiadania znacznej ilość narkotyków. Policjanci
Uderzenie w przestępczość gospodarczą. Zabezpieczono papierosy oraz krajankę tytoniową warte prawie 14 tysięcy złotych
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KP I w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dystrybucję wyrobami tytoniowy. Sprawą zajmuję się Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie. Policjanci ustalili, że
Podczas kontroli pojazdu policjanci zabezpieczyli dwie sztuki broni ukryte w samochodowym schowku
Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie podczas kontroli pojazdu znaleźli dwie sztuki broni, które właściciel ukrył w samochodowym schowku. Broń została zabezpieczona do badań balistycznych. Policjanci z V Komisariatu
Zatrzymany w Krakowie obywatel Rumunii oszukał kilkanaście firm na terenie UE i Turcji
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali pięćdziesięcioletniego obywatela Rumunii, który posługując się fałszywymi dokumentami wyłudził pieniądze od kilkunastu osób z Niemiec, Turcji, Włoch i Hiszpanii.
Zderzenie samochodu osobowego z łosiem
Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie (12.09) na drodze krajowej DK 65 tuż za granicami miasta Ełk w kierunku na Nową Wieś Ełcką. Informacje służby ratownicze otrzymały około godziny 11:30.

