Nowy Sącz. Promile za kółkiem
W miniony weekend sądeccy funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny raz przypominamy, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale także innych uczestników ruchu.
W piątek około godz. 8.25 w miejscowości Gołkowice Górne policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 56-letniego mieszkańca gminy Łącko, który kierował samochodem marki Peugeot mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Natomiast w niedziele funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. Około godz. 8:25 w Piwnicznej Zdroju na ul. Zagrody policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Stary Sącz, który kierował samochodem marki Renault mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w miejscowości Chochorowice około godz. 17:20. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 48-letni mieszkaniec gminy Podegrodzie kierował samochodem marki Ford będąc pod wpływem prawie 2 promili.
Ponadto w tym samym dniu około godz. 21:00 w Nowym Sączu na ul. Kilińskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mieszkańca gminy Łabowa. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierował on samochodem marki Opel pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności, lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat piętnastu.
Może to Ci się spodoba
Zatrzymany za posiadanie narkotyków
Rankiem, 4 lipca br., funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krzeszowicach w m. Dubie, zatrzymali do kontroli drogowej niepewnie kierującego samochodem osobowym m-ki Opel. Wynik badania przeprowadzonego na zawartość narkotyków w organizmie wskazał, iż
Pojazd ,,przeleciał” przez rondo. Kierowca był nietrzeźwy
Skutki spożywania alkoholu mogą być niebezpieczne. Zwłaszcza jeśli się potem wsiada za kierownicę i wyjeżdża się na drogę. Pokazuje to sytuacja z Ełku. 73-letni kierowca miał ponad promil, przejechał przez
Krakowskie CBŚP zabezpieczyło narkotyki warte 350 tys. złotych
Zatrzymanie 10 osób, zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 – to finał działań policjantów krakowskiego CBŚP przy współpracy z policjantami z Wieliczki i Krakowa.
Policjanci krakowskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o rozbój
W nocy z niedzieli na poniedziałek 38-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego w oczekiwaniu na odjazd pociągu spędzał czas w okolicy galerii handlowej. Mężczyzna zauważył, ze jest obserwowany przez trzech mężczyzn, którzy
Kraków. Sprawca napadu na bank zatrzymany
W piątek około godz. 10, do placówki bankowej koło Nowego Kleparza w Krakowie wszedł mężczyzna, który miał czapkę z daszkiem nasunięta poniżej czoła, okulary przeciwsłoneczne oraz sztuczne wąsy. Mężczyzna wyciągnął
Ukradł i groził. Został zatrzymany przez krakowskich policjantów
Policjanci Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który skradł sześć piw z jednego ze sklepów spożywczych, a po zwróceniu uwagi przez pracownika sklepu –

