Zatrzymany włamywacz do krakowskich apartamentów
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 38-letniego mieszkańca Krakowa, który przez kilka miesięcy trudnił się kradzieżami z włamaniem do apartamentów przeznaczonych do wynajmu. Mężczyzna usłyszał 12 zarzutów kradzieży z włamaniem i kradzieży, za co grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.
Przez kilka miesięcy policjanci kryminalni z I Komisariatu Policji prowadzili działania w celu ustalenia sprawcy włamań do apartamentów przeznaczonych do wynajmu. Luksusowe mieszkania ulokowane w centrum Krakowa najczęściej wynajmowane były obcokrajowcom odwiedzających nasze miasto. Gdy takie mieszkanie znalazło nowego najemcę, pojawiał się złodziej. Mężczyzna najczęściej wyczekiwał na moment – kiedy lokatorzy wynajmowanego mieszkania opuszczali je. Wtedy przystępował do działania. Mężczyzna włamując się do mieszkania zabierał najczęściej – pozostawiony tam sprzęt elektroniczny tj. laptopy, tablety, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne itp.
Pracujący nad sprawą funkcjonariusze na podstawie zebranych do sprawy materiałów ustalili wstępny rysopis sprawcy przestępstw. Dzięki tym ustaleniom wytypowano, a następnie zatrzymano 38-letniego mieszkańca Krakowa (kilka dni temu). Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów – w sumie usłyszał 12 zarzutów: 11 kradzieży z włamaniem i 1 kradzieży, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci ustalili, że mężczyzna dokonywał włamań i kradzieży od kilku miesięcy. Wartość skradzionych przedmiotów to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Złodziej skradziony sprzęt sprzedawał na placach targowych.
Może to Ci się spodoba
Małopolscy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców oszustwa metodą „na córkę”
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego sądeckiej Komendy Policji zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzewanego o współudział w
Policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który atakował kobiety
Policjanci z VII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który atakował kobiety – dotkliwie je bił, a następnie kradł rzeczy osobiste. Zatrzymany rok temu wyszedł z więzienia gdzie odbywał
Nietrzeźwy kursant
Nietypowe zdarzenie tarnowscy policjanci odnotowali 10 marca 2017 roku w godzinach porannych. W Tarnowcu patrol Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie na drodze wojewódzkiej W977 sprawdzał trzeźwość kierowców. Wśród kontrolowanych
18 urodziny zakończył w policyjnej celi i z zarzutami
Hucznie obchodzone 18 urodziny zakończyły się dla młodego ełczanina zatrzymaniem i zarzutami. Po imprezie urodzinowej, kompletnie pijany 18-latek zniszczył przypadkowy samochód, uderzając w niego metalową rurką. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia
Nowy Sącz. Promile za kółkiem
W miniony weekend sądeccy funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny raz przypominamy, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko
Powiat oświęcimski. Zlikwidowana duża, przydomowa plantacja marihuany
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 31 – letniego mężczyznę, który w dwóch przydomowych szklarniach prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. Likwidacja tak dużej plantacji uniemożliwiła wprowadzenie na czarny

