W stanie nietrzeźwości na rowerze? 72-latek przekonał się, że to kosztowne. Policjanci przekonują, że to też niebezpieczne
Na pewno nie jest przyjemnie płacić 2500 złotych za jazdę rowerem. Tyle jednak wynosi kwota mandatu za jazdę w stanie nietrzeźwości. Najprostszym sposobem, żeby nie stracić pieniędzy jest niewsiadanie na rower po wcześniej spożytym alkoholu. 72-latek złamał tę zasadę i wyjechał na drogę, mimo problemów z utrzymaniem równowagi. Został ukarany mandatem.
Rowerzyści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nie mają karoserii, pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych. Muszą mieć zdrowy rozsądek i stosować się do przepisów, które mają ich chronić. Niestety są wciąż na naszych drogach osoby, które lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pokazuje to np. sytuacja z gminy Prostki.
Policjanci patrolując ten rejon zauważyli kierującego rowerem, który miał problem z utrzymaniem prostego tory jazdy. Po chwili policjanci ustalili przyczynę takiego zachowania. Badanie alkomatem wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie rowerzysty. 72-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem. Zgodnie z taryfikatorem musi zapłacić za tę przejażdżkę 2500 złotych.
Źródło: Komenda miejska Policji w Ełku
Może to Ci się spodoba
W wyniku wspólnych działań małopolskich policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymanych zostało 15 członków grupy przestępczej, która wprowadziła do obrotu około 2 mln sztuk papierosów bez akcyzy
Od pewnego czasu, policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpracowywali nielegalny handel wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy zarówno na terenie Małopolski jak i Śląska. Pojawiające się
Wadowice. Obywatel uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie
55 – letni mieszkaniec Skawiny nie bacząc na konsekwencje karne, ani zagrożenie, które mógł stworzyć na drodze, wsiadł do samochodu mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna kierował samochodem
Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 2 złodziei paliwa ze stacji benzynowych
Do Komisariatu Policji III w Krakowie wpłynęło zawiadomienie z jednej z sieciowych Stacji Paliw o kradzieży paliwa o wartości ok. 1000zł. Sprawcą kradzieży miał być kierujący białym busem a tankował
Zatrzymani do bójki z użyciem noża
Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział w bójce z udziałem niebezpiecznych narzędzi. Jeden z nich okazał się również poszukiwanym sprawcą uszkodzenia pojazdów. Wszyscy
Zdemolował wynajmowane mieszkanie i miał narkotyki
Połamane krzesło, zniszczona kanapa, uszkodzona ściana, ogólny brud i bałagan – to widok, jaki zastali właściciele mieszkania. Wynajmujący zniszczył mienie o wartości ponad 5000 złotych, ukradł dywan i regał o
Olkusz. Towar bez akcyzy
Tytoń i papierosy ujawnili policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w mieszkaniu 62-letniej olkuszanki. Nielegalny towar został zarekwirowany. Wstępne straty, jakie poniósł Skarb

