Trening Rowerowej Stolicy Polski
Ruszył oficjalny trening w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Potrwa on do 21 maja. Każdy, kto chce wziąć udział w inicjatywie powinien pobrać darmową aplikację „Aktywne Miasta”. Trening stanowi przygotowanie do czerwcowej walki o puchar dla najbardziej aktywnego miasta.
W poniedziałek (21 marca) rozpoczął się trening do Rowerowej Stolicy Polski i potrwa do 21 maja 2022 r.
Trening przygotowuje uczestników do rywalizacji miast o puchar „Rowerowej Stolicy Polski”, który odbędzie się w dniach 1-30 czerwca 2022 roku.
Do zabawy może dołączyć każdy rowerzysta, który pobierze mobilną aplikację „Aktywne Miasta”, a w niej wybierze aktywność: jazda na rowerze lub kolarstwo. Do treningu będzie można dołączyć w panelu „Rywalizacje”.
Kolejnym krokiem będzie wybór miasta, dla którego będą kręcone kilometry. Podczas treningu kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wskazanego miasta.
W aplikacji widoczny będzie również ranking indywidualny. Osoby, które dołączą do Treningu zostaną automatycznie zapisane do czerwcowej Rywalizacji o Puchar.
Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju również może przystąpić do Projektu wybierając jednocześnie Organizatora Lokalnego.
Zarówno aplikacja jak i udział w akcji jest bezpłatny.
Celami rywalizacji są: propagowanie aktywnego trybu życia, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei Smart City.
Źródło: Urząd Miejski w Ełku
Może to Ci się spodoba
Park Wodny – zmiana godzin otwarcia
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku informuje, że od 1 września (środa) następuje zmiana godzin otwarcia miejskiej pływalni. Od środy (1 września 2021 r.) Park Wodny otwarty będzie w godzinach:
Najlepsi polscy pływacy na Ice Cup Poland w Ełku
Puchar Polski w Pływaniu Zimowym Ice Cup Poland odbędzie się w Ełku już w najbliższy weekend 20 lutego. Podczas zawodów w Jeziorze Ełckim zmierzą się czołowi polscy zawodnicy, mistrzowie i
Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.
Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody
Maraton rowerowy MTB
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku zaprasza w dniach 14-17 sierpnia na maraton rowerowy „Gwiazda Północy 2021”. W sobotę 14 sierpnia zaplanowano etap „Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Ełk”. W programie
80 proc. Polaków skarży się na ból pleców
Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem
Siatkarki Green Volley Ełk gościły w ratuszu
Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz spotkał się dzisiaj (3 sierpnia) z siatkarkami klubu Green Volley Ełk, które w ostatnim czasie zdobyły 3. miejsce w rozgrywkach ligowych Mistrzostw Wojewódzkich Siatkówki Halowej w

