Prezydent spotkał się z żołnierzami wojsk NATO
Przedstawiciele armii amerykańskiej stacjonującej w jednostce wojskowej w Bemowie Piskim byli dzisiaj gośćmi prezydenta Ełku. Kolejny kontyngent stacjonuje od czerwca 2021 r. do marca 2022 r. w naszym kraju i objął dowodzenie Wielonarodową Batalionową Grupą Bojową NATO. Dowódcą został ppłk Craig Broyles.
Żołnierze, którzy stacjonują na Mazurach zainteresowani są podjęciem współpracy z ełckim samorządem. Podczas dzisiejszej rozmowy z prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem, ppłk Craig Broyles oraz jego współpracownicy zadeklarowali gotowość do pomocy i wspólnych działań.
Prezydent podziękował za zaangażowanie i dotychczasową współpracę. Żołnierze uczestniczyli m.in. w biegach, imprezach turystycznych czy charytatywnych w naszym mieście.
W spotkaniu z prezydentem miasta, które odbyło się 4 sierpnia w ratuszu, wzięło udział czterech przedstawicieli wojsk amerykańskich. W trakcie rozmowy prezydent Tomasz Andrukiewicz zaprezentował nasze miasto.
Źródło: Urząd Miejski w Ełku
Może to Ci się spodoba
Zimowe utrzymanie miasta – pamiętajmy o odśnieżaniu chodników
W związku nadejściem zimowej aury zadbajmy o bezpieczeństwo w mieście w zakresie dbałości o utrzymanie odpowiedniej nawierzchni chodników i dróg wewnętrznych. Przypominamy, że za usuwanie skutków zimy odpowiadają nie tylko
Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2017” z sądeckimi policjantami
Bezpieczne Wakacje 2017 uważamy za otwarte! Takim okrzykiem w minioną sobotę (24 czerwca), zainaugurowano rozpoczynające się wakacje. Festyn na płycie rynku odbył się z udziałem sądeckich policjantów, którzy promowali zasady
Mity na temat weganizmu
Wokół weganizmu krąży wiele mitów. Wiele z nich wynika z niezrozumienia tego stylu życia i przyczyn, które za nim stoją. Jedzenie diety wegańskiej nie jest niemożliwe. Chociaż praktyka przechodzenia na
W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań
Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki
Powstaną nowe mieszkania komunalne w Ełku
W ramach kolejnej inwestycji przy ul. Kolejowej powstanie budynek mieszkalny wielorodzinny. Łącznie dostępnych będzie 36 nowych mieszkań, z których skorzystają mieszkańcy Ełku. Na realizację prac miasto pozyskało ponad 5 mln
Bieg „Tropem Wilczym”
Uliczny bieg ,,Tropem Wilczym” poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w tym roku w niedzielę (15 sierpnia). Start w Ełku zaplanowano o godz. 13.00 przy ul. Parkowej. W związku z

