Pojazd ,,przeleciał” przez rondo. Kierowca był nietrzeźwy
Skutki spożywania alkoholu mogą być niebezpieczne. Zwłaszcza jeśli się potem wsiada za kierownicę i wyjeżdża się na drogę. Pokazuje to sytuacja z Ełku. 73-letni kierowca miał ponad promil, przejechał przez wysepkę ronda i zatrzymał się na barierkach. Na szczęście nikt nie został ranny.
Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną sobotę (10.06.2023 r.) w Ełku. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 73-letni kierowca osobowego fiata stracił panowanie nad swoim pojazdem i najpierw zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie kierująca pojazdem jadącym z naprzeciwka zmuszona była do ucieczki na chodnik, żeby nie doszło do zderzenia czołowego. Potem przejechał przez wysepkę dla pieszych i wyspę ronda, a następnie uderzył w barierę energochłonną. Osoby widzące tę sytuację zareagowały natychmiast i zostały z nim do czasu przyjazdu służb.
Mężczyzna jechał sam, został zabrany do szpitala, ale nie wymagał hospitalizacji. Inne osoby nie zostały poszkodowane.
Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu.
Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, karę finansową i zakaz kierowania.
Źródło: Komenda miejska Policji w Ełku
Może to Ci się spodoba
Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie ustalili i zatrzymali seryjnego włamywacza
4 sierpnia br. w godzinach rannych, policjanci z VI KP w Krakowie zatrzymali na terenie Wieliczki 42-letniego meżczyznę, którego podejrzewali o kilkanaście kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów oraz
Przychodził do sklepu i kradł. Usłyszał zarzut kradzieży
60-latkowi wydawało się, że zapłacił za zakupy. Okazało się jednak, że 3-krotnie odwiedził sklep w Ełku i ukradł stamtąd smartwatcha, ładowarkę i torbę na laptopa o łącznej wartości 509 złotych.
W stanie nietrzeźwości na rowerze? 72-latek przekonał się, że to kosztowne. Policjanci przekonują, że to też niebezpieczne
Na pewno nie jest przyjemnie płacić 2500 złotych za jazdę rowerem. Tyle jednak wynosi kwota mandatu za jazdę w stanie nietrzeźwości. Najprostszym sposobem, żeby nie stracić pieniędzy jest niewsiadanie na
17-letni Belg na wycieczce szkolnej zdemolował zaparkowany przy Rynku Głównym samochód osobowy
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 17-letniego obywatela Belgi – przebywającego w Krakowie na wycieczce szkolnej. Chłopak wracając z nocnej imprezy zniszczył samochód zaparkowany na jednej z ulic
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o pranie pieniędzy
Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w 2014 r. przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie po złożeniu zawiadomienia przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Postępowanie prowadzone przez małopolskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą
Przez kilka tygodni nękał swoją dziewczynę
Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który nękał byłą partnerkę. Stalker nękał kobietę SMS-ami, telefonami, a także nachodził ją w miejscu zamieszkania i w pracy. Decyzją

