Pojazd ,,przeleciał” przez rondo. Kierowca był nietrzeźwy
Skutki spożywania alkoholu mogą być niebezpieczne. Zwłaszcza jeśli się potem wsiada za kierownicę i wyjeżdża się na drogę. Pokazuje to sytuacja z Ełku. 73-letni kierowca miał ponad promil, przejechał przez wysepkę ronda i zatrzymał się na barierkach. Na szczęście nikt nie został ranny.
Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną sobotę (10.06.2023 r.) w Ełku. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 73-letni kierowca osobowego fiata stracił panowanie nad swoim pojazdem i najpierw zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie kierująca pojazdem jadącym z naprzeciwka zmuszona była do ucieczki na chodnik, żeby nie doszło do zderzenia czołowego. Potem przejechał przez wysepkę dla pieszych i wyspę ronda, a następnie uderzył w barierę energochłonną. Osoby widzące tę sytuację zareagowały natychmiast i zostały z nim do czasu przyjazdu służb.
Mężczyzna jechał sam, został zabrany do szpitala, ale nie wymagał hospitalizacji. Inne osoby nie zostały poszkodowane.
Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu.
Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, karę finansową i zakaz kierowania.
Źródło: Komenda miejska Policji w Ełku
Może to Ci się spodoba
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie w trakcie kontroli drogowej ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy
W ubiegłą sobotę tj. 15 lipca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej BMW poruszające się w rejonie Alei Pokoju. W trakcie sprawdzenia bagażnika pojazdu – policjanci
Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym
Kierujący osobowym volkswagenem najprawdopodobniej nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, gdzie zderzył się z pociągiem. W wyniku zderzenia zginął kierowca auta. Policjanci pod nadzorem
Próbował uciec przed policjantami bo miał przy sobie środku odurzające
Policjanci Ogniwa Wywiadowczo Patrolowego Komisariatu Policji VI w Krakowie zatrzymali podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który na widok policjantów chciał odjechać z miejsca legitymowania. Okazało się , że miał przy sobie
Zdarzenie drogowe z udziałem łosia
Kierująca osobowym renault trafiła do szpitala po zderzeniu z łosiem, który wybiegł jej przed pojazd. Do zdarzenia doszło na trasie Ełk-Olecko. Zwierzę nie przeżyło uderzenia. Informację o zdarzeniu drogowym z
Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas zaplanowanej akcji zatrzymali dealera narkotykowego oraz jego kompana.
Policjanci z wydziału dw z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie systematycznie eliminują z przestrzeni publicznej zjawisko produkcji środków odurzających jak również handlu nimi. Dobre policyjne rozpoznanie przestępczego środowiska
Dwóch 19-latków włamywało się i kradło, zostali zatrzymani
Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy włamywali się i kradli. 19-letni koledzy ukradli ze sklepu z niezamkniętej kasetki 3000 złotych. Potem włamali się do tego sklepu i ukradli 12 złotych,

