Pojazd ,,przeleciał” przez rondo. Kierowca był nietrzeźwy

Pojazd ,,przeleciał” przez rondo. Kierowca był nietrzeźwy

Skutki spożywania alkoholu mogą być niebezpieczne. Zwłaszcza jeśli się potem wsiada za kierownicę i wyjeżdża się na drogę. Pokazuje to sytuacja z Ełku. 73-letni kierowca miał ponad promil, przejechał przez wysepkę ronda i zatrzymał się na barierkach. Na szczęście nikt nie został ranny.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną sobotę (10.06.2023 r.) w Ełku. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 73-letni kierowca osobowego fiata stracił panowanie nad swoim pojazdem i najpierw zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie kierująca pojazdem jadącym z naprzeciwka zmuszona była do ucieczki na chodnik, żeby nie doszło do zderzenia czołowego. Potem przejechał przez wysepkę dla pieszych i wyspę ronda, a następnie uderzył w barierę energochłonną. Osoby widzące tę sytuację zareagowały natychmiast i zostały z nim do czasu przyjazdu służb.

Mężczyzna jechał sam, został zabrany do szpitala, ale nie wymagał hospitalizacji. Inne osoby nie zostały poszkodowane.

Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu.

Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, karę finansową i zakaz kierowania.

Źródło: Komenda miejska Policji w Ełku

Previous Sprzedajesz swoje rzeczy w Internecie? Uważaj na oszustów! Kolejna osoba straciła z konta pieniądze
Next Nabór wniosków na stypendia sportowe

Może to Ci się spodoba

Policjanci CBŚP udaremnili wprowadzenie na rynek 18 kilogramów amfetaminy

Ponad 13 litrów oleju amfetaminowego, kilogram gotowej amfetaminy, 670 tabletek ekstazy zabezpieczyli policjanci CBŚP z Lublina u 36-letniego mężczyzny. Wartość zabezpieczonych narkotyków to 6 mln złotych. Mieszkaniec Małopolski usłyszał zarzuty

17 nietrzeźwych, 6 po narkotykach. Działania krakowskiej „drogówki”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie w ostatnich trzech dniach zatrzymali 17 nietrzeźwych kierowców. Kolejnych sześciu prowadziło samochód po zażyciu narkotyku. To wynik trzydniowych działań krakowskiej policji, których głównym

Prysnął gazem łzawiącym i zażądał pieniędzy – został zatrzymany

Policjanci zatrzymali 33-latka, który jest podejrzany o to, że zaatakował gazem łzawiącym przypadkowego przechodnia i zażądał od niego pieniędzy. Pokrzywdzony 72-latek nie oddał mu gotówki, zaczął wzywać pomocy, więc sprawca

Agresywny rowerzysta zaatakował przechodnia

Policjanci zatrzymali 42-letniego rowerzystę, który mając prawie 2 promile w organizmie zaatakował przechodnia, którego wcześniej potrącił. Agresor został ujęty przez pokrzywdzonego. Okazało się, że był poszukiwany. Do zdarzenia doszło kila

Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 33-letniego dealera

Z informacji posiadanych przez policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wynikało, że od pewnego czasu w rejonie Prądnika Czerwonego w Krakowie może działać diler

Wadowice. Kolejne uderzenie w nielegalny biznes tytoniowy

Wadowiccy policjanci przechwycili ponad 24 kg krajanki tytoniowej. Podczas czynności policjanci zatrzymali 55-latka , który próbował wprowadzić do obrotu nielegalny tytoń.  Wadowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie