Pojazd ,,przeleciał” przez rondo. Kierowca był nietrzeźwy

Pojazd ,,przeleciał” przez rondo. Kierowca był nietrzeźwy

Skutki spożywania alkoholu mogą być niebezpieczne. Zwłaszcza jeśli się potem wsiada za kierownicę i wyjeżdża się na drogę. Pokazuje to sytuacja z Ełku. 73-letni kierowca miał ponad promil, przejechał przez wysepkę ronda i zatrzymał się na barierkach. Na szczęście nikt nie został ranny.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną sobotę (10.06.2023 r.) w Ełku. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 73-letni kierowca osobowego fiata stracił panowanie nad swoim pojazdem i najpierw zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie kierująca pojazdem jadącym z naprzeciwka zmuszona była do ucieczki na chodnik, żeby nie doszło do zderzenia czołowego. Potem przejechał przez wysepkę dla pieszych i wyspę ronda, a następnie uderzył w barierę energochłonną. Osoby widzące tę sytuację zareagowały natychmiast i zostały z nim do czasu przyjazdu służb.

Mężczyzna jechał sam, został zabrany do szpitala, ale nie wymagał hospitalizacji. Inne osoby nie zostały poszkodowane.

Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu.

Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, karę finansową i zakaz kierowania.

Źródło: Komenda miejska Policji w Ełku

Previous Sprzedajesz swoje rzeczy w Internecie? Uważaj na oszustów! Kolejna osoba straciła z konta pieniądze
Next Nabór wniosków na stypendia sportowe

Może to Ci się spodoba

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował okraść klienta w kantorze wymiany walut

Policjanci z 4 Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który pod koniec lutego próbował okraść  klienta wymieniającego gotówkę w kantorze. Poszukiwania mężczyzny trwały kilka dni. Zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami

Kolejne porcje narkotyków zostały zabezpieczone przez ełckich policjantów. Podczas trzech różnych interwencji policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli przy sobie środki odurzające. 33-latek jechał nietrzeźwy po mieście i miał przy

Zdemolował wynajmowane mieszkanie i miał narkotyki

Połamane krzesło, zniszczona kanapa, uszkodzona ściana, ogólny brud i bałagan – to widok, jaki zastali właściciele mieszkania. Wynajmujący zniszczył mienie o wartości ponad 5000 złotych, ukradł dywan i regał o

Młody i uderzająco nieodpowiedzialny kierowca

Dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Za kierownicą siedział 20-latek, który miał blisko promil alkoholu w organizmie. Miał też sądowy zakaz kierowania wszystkimi pojazdami. Mężczyzna jechał bez zapiętych pasów,

Przychodził do sklepu i kradł. Usłyszał zarzut kradzieży

60-latkowi wydawało się, że zapłacił za zakupy. Okazało się jednak, że 3-krotnie odwiedził sklep w Ełku i ukradł stamtąd smartwatcha, ładowarkę i torbę na laptopa o łącznej wartości 509 złotych.

Samochód wpadł do rowu. Za kółkiem pijany kierowca

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji drogowej oraz kierowania bez uprawnień usłyszał 44-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w Podchybiu. Dyżurny policji otrzymał informacje, że